Strona Główna INSTALPOL
PROJEKTOWANIE
WYBRANE REALIZACJE
Losowe zdjęcie
 

Kotły MHG
GiacoKlima - Retrofit klimatyzacja sufitowa, sterowanie

    Dopełnieniem systemu Giacoklima czyli połączonych ze sobą hydraulicznie aktywnych paneli sufitowych i chłodzonej lub grzanej podłogi jest system sterowania Giacomini, który zawiaduje pracą wszystkich urządzeń. Sterownik kontroluje na bieżąco urządzenia analizując takie informację jak temperatura zewnętrzna, temperatura na zasilaniu do systemu czy temperatura i wilgotność we wszystkich pomieszczeniach gdzie zamontowane zostały regulatory.

    Nasz budynek został podzielony na siedem stref grzewczo chłodzących. System zapewnia warunki komfortu w każdej ze stref budynku niezależnie i w przypadku jeżeli w którejś z nich wystąpi potrzeba grzania lub chłodzenia uruchamiane są odpowiadające temu pomieszczeniu obiegi hydraulicznie w suficie i podłodze, przez które przepływa czynnik o temperaturze dopasowanej do potrzeb w danej chwili. Równolegle wysyłana jest informacja z oczekiwaniem pracy do wytwornicy wody lodowej lub gazowego kotła kondensacyjnego.

    Możliwe jest ustawienie wielu algorytmów pracy i temperatur odpowiadających różnym potrzebom funkcjonowania obiektu w czasie dnia pracy, nocy, świąt czy weekendów. Każde pomieszczenie może realizować niezależny od innych własny program czasowy i temperaturowy dopasowany do konkretnych potrzeb. Rozwiązanie takie zabezpiecza przed marnowaniem energii i ogranicza do niezbędnego minimum czas funkcjonowania urządzeń dzięki czemu koszt ich pracy jest optymalny.

więcej o klimatyzacji sufitowej - Giacoklima --->
URZĄDZENIA
ZAUFALI NAM


Rozdzielacz Magra
INSTALPOL inż Marcin Piekarski
43-518 Ligota (koło Bielska-Białej), ul. Bielska 13
tel/fax. 32 214 36 06
info@instalpol.com.pl